hJuż po raz drugi uczniowie klas ósmych biorą udział w miedzynarodowym projekcie pod nazwą ,,Krokus’’ organizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Celem projektu jest zapoznanie uczniów zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu oraz uświadomienie im niebezpieczeństw związanych z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. W ramach akcji, dzieci posadziły otrzymane cebulki krokusów przed naszą szkołą, a  na lekcjach wychowawczych zapoznały się z  tematyką Holokaustu i związanymi z nim symbolami pamięci. Kwiaty przypominają półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Mają symboliczny charakter - krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny.