dpd20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci realizują różne inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media. W piątek, 19 listopada po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczcili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. Dzień ten przypomniał nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Z tej okazji uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko lub mieli niebieskie elementy stroju. Klasy młodsze z wychowawcami ozdobiły pomieszczenia klasowe w niebieskie elementy. Na szkolnym korytarzu urządzono tablicę, która wszystkich informowała o święcie. Na lekcji z wychowawcą odbyły się zajęcia edukacyjne, na których uczniowie mieli przyjemność obejrzeć prezentację multimedialną, rozwiązać quizy i zagadki, malować kolorowankę z prawami dziecka. Dzięki materiałom dostarczonym przez UNICEF wszyscy pogłębiliśmy wiedzę na temat sytuacji dzieci na świecie. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył nam miłych wrażeń.