Toogle Left

tabŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna akcja edukacyjna. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy  przepytują starszych i młodszych kolegów oraz dorosłych. U nas w szkole egzaminatorami byli uczniowie klasy szóstej, którzy sprawdzali poprawność wykonania działań przez uczestników zabawy. Każdy, kto poprawnie rozwiązał test zostanie nagrodzony orderem „Ekspert Tabliczki Mnożenia” oraz słodkim poczęstunkiem. Wiele emocji wywołują różne zabawy i gry matematyczne przeprowadzane w klasach młodszych. Przeprowadzana akcja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników  w szkole.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk