Toogle Left
raaaajdDnia 22 maja odbył się XVI Pieszy rajd na wzgórze św. Doroty organizowany przez szkoły podstawowe nr 6 i nr 11 w Będzinie. Rajd rozpoczął się na dziedzińcu zamku będzińskiego skąd dziewięć szkolnych drużyn wyruszyło na punkty zadaniowe znajdujace się na wzgórzu zamkowym, przy Pałacu Mieroszewskich oraz na dalszej trasie przebiegajacej przez las grodziecki aż do wzgórza św. Doroty. Uczestnicy musieli wykazać się podstawową wiedzą historyczną dotyczącą miasta Będzina, kościoła św. Doroty, sprawnością sportową oraz spostrzegawczością. Na miejscu ostatniego zadania czekał na wszystkich gorący posiłek i ciepła herbatka. Rajd zakończył się przy kościele na wzgórzu „Dorotka”, gdzie pani Anna Drzewiecka pełnomocnik Prezydenta Miasta Będzina wraz z Naczelnikiem Edukacji Romanem Goczołem wręczyłi drużynom dyplomy i nagrody za zdobyte miejsca.
Uzyskane miejsca:
I miejsce - SP nr 11
II miejsce - SP nr 6
III miejsce - SP nr 3
IV miejsce - SP nr 8
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk