Toogle Left

W Szkole Podstawowej nr 6 w Będzinie prowadzony jest monitoring wizyjny, w celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony osób i mienia. Monitoring obejmuje :

  • plac szkolny przed budynkiem,
  • plac szkolny z tyłu budynku,
  • teren wzdłuż bocznej ściany budynku - strona prawa,
  • parter - wejście i fragment schodów na I piętro,
  • pierwsze piętro – fragment korytarza.

ZASADY WYKORZYSTANIA ZAPISÓW Z MONITORINGU DLA REALIZACJI MISJI WYCHOWAWCZEJ SZKOŁY

1. Zastosowanie monitoringu i rejestracji zwiększa bezpieczeństwo, komfort pracy i nauki uczniów oraz pracowników szkoły i osób pozostałych przebywających na terenie szkoły.

 

2. Niewłaściwe zachowania uczniów, agresja fizyczna, wybryki, akty chuligaństwa, zastraszanie, niszczenie mienia szkolnego, kradzieże, wymuszania, wizyty osób postronnych niepowołanych, itp. są kontrolowane, dokumentowane i w razie konieczności odtwarzane.

 

3. Zarejestrowane sytuacje mogą być wykorzystane do udowodnienia niewłaściwego zachowania się ucznia i obniżenia oceny z zachowania.

 

4. Monitoring rozbudza świadomość samodyscypliny dotyczącej właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym, jakim jest szkoła.

 

5. Za prawidłowe funkcjonowanie monitoringu odpowiedzialna jest osoba wyznaczona przez dyrektora szkoły.

 

6. Szkoła, ze względów wychowawczych, nie wykorzystuje monitoringu do celów innych niż zapewnienie bezpieczeństwa uczniom.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk