Obraz1

Aby zwiększyć wśród uczniów naszej szkoły świadomość na temat znaczenia wody w życiu człowieka przeprowadziliśmy akcję edukacyjną „zaWODY dla AFRYKI”. Celem projektu jest kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody. UNICEF Polska przygotował specjalne materiały dydaktyczne, na podstawie których zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia  poświęcone tematyce wody. Ważnym elementem projektu był konkurs na stworzenie Kodeksu Oszczędzania Wody. Kodeksy  stanowią zbiór zasad i reguł, jak racjonalnie wykorzystywać wodę.