Toogle Left

thumb cc3de8a2a3e9"WF z klasą" to nowy program CEO realizowany przy medialnym wsparciu "Gazety Wyborczej" i portalu Sport. pl. Ta ogólnopolska akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach WF - u w polskich szkołach. CEO koordynuje pracę szkół i zapewnia nauczycielom dostęp do materiałów. Umożliwia też wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami programu przy użyciu sprawdzonych w wielu programach blogów nauczycielskich.

Zadania szkół w programie:
1. Sportowy Okrągły Stół (SOS) – zorganizowanie szkolnej debaty dotyczącej udoskonalenia zajęć  sportowych i rekreacyjnych w szkole.
2. Zadania do wyboru. Szkoła wybiera lub opracowuje jedno własne zadanie mające  celu  m.in.: poprawę frekwencji na lekcjach WF-u; zainicjowanie atrakcyjnych zajęć
pozalekcyjnych; zwiększenie aktywności osób mniej wysportowanych;  zmianę sposobu oceniania (opisowo, z naciskiem na wysiłek i postępy);  zachęcenie do zdrowszego jedzenia w szkole; wypracowanie pomysłów na ożywienie sportowe całej gminy,  np. z wykorzystaniem infrastruktury Orlików etc.
3. Dokumentacja działań na blogu.
Nasza szkoła już zorganizowała Szkolna Debatę, na której rozmawialiśmy o lekcjach wychowania fizycznego,  o potrzebach, oczekiwaniach i planach na przyszość. Również zaplanowaliśmy wraz z grupą uczniów  zajmujących sie projektem  pierwsze zadania - m.in zorgnizowanie przerw sportowych. Relacje z nich i inne działania zamieszczamy na blogu projektu.

Przerwy na sportowo są juz realizowane w każda środę!!

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk