Toogle Left

thumb b0e44e721163Akcję społeczną "Szkoła z klasą" rozpoczęliśmy 20 maja 2002 r. z "Gazetą Wyborczą". Jej zadaniem było wprowadzenie w szkole nowego sposobu myślenia o oświacie, promowanie zasad wspierających nowoczesną, efektywną edukację, podnoszenie jej poziomu, a także oddziaływanie na poprawę kultury wychowawczej oraz ożywienie współpracy szkół z ich bliższą i dalszą okolicą oraz środowiskiem lokalnym.

Program "Szkoły z klasą" opierał się na sześciu zasadach mądrej szkoły, przyjaznej uczniom, nauczycielom i rodzicom. Do każdej zasady przygotowaliśmy zadania. Szkoła biorąca udział w programie powinna wybrać i zrealizować sześć zadań - po jednym do każdej zasady. Za zaliczenie zadań przyznajemy tytuł "Szkoły z klasą".

Sześć zasad "Szkoły z klasą"
1. Szkoła dobrze uczy każdego ucznia.
2. Szkoła ocenia sprawiedliwie.
3. Szkoła uczy myśleć i rozumieć świat.
4. Szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości.
5. Szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat.
6. Szkoła przygotowuje do przyszłości.

Nasza szkoła otrzymała taki tytuł.

W 2004 r. wystartował program "LEGO, COGITO, AGO" (Czytam, myślę, działam), w którym nasza szkoła wzięła równiez udział. Program stawiał na rozwijanie trzech umiejętności uczniów: czytania ze zrozumieniem, myślenia krytycznego, twórczego, naukowego oraz działań społecznych na rzecz małej i dużej ojczyzny. Zdbyliśmy wszystkie te umiejętności.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk