Toogle Left

thumb 27f1ed4eb6f1Projekt "Świat po drugiej stronie muru" współorganizowany przez katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Szkołę Podstawową nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Będzinie ma pomóc zrozumieć uczniom kwestie związane z Holokaustem.

Z pomocą przychodzą źródła historyczne w postaci m.in. pamiętników, pisanych głównie przez dzieci w wieku od 12 do 14 lat. Pokazują one życie w getcie oraz poruszają problem Holokaustu widziany oczami dziecka. Podczas całego okresu trwania projektu pomocą dla uczniów, jak i nauczycieli będą spotkania warsztatowe zorganizowane w siedzibie IPN. Potem uczniowie dokończą historię żydowskiego chłopca i stworzą opowiadanie lub komiks przestawiający jego losy.W ramach projektu „Po drugiej stronie muru”, w naszej szkole odbyły się warsztaty historyczne poprowadzone przez pracownika Instytutu Pamięci Historycznej z Katowic, Annę Skiendziel. Dzieci zapoznawały się z kulturą i obyczajami Żydów polskich przed II wojną światowa,oglądały i omawiały zdjęcia z tamtych czasów, pracowały nad tekstami, poznawały wybranych twórców. Projekt ma stronę na facebooku, poniżej link.
www.facebook.com/pages/Świat-po-drugiej-stronie-muru/313667695496042?fref=ts

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk