eko2423 kwietnia 2024 r. w Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Będzinie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasz Komoniewski. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
✳️ Magdalena Imiolek klasa 6a
✳️ Zofia Szulc klasa 6a
✳️ Agata Krupa klasa 7a
✳️ Filip Tkacz klasa 7a
Z przyjemnością informujemy, że drużyna zajęła zaszczytne 3 miejsce. Gratulujemy!
dzi22eSprzątamy dla Polski, Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia nasi uczniowie kolejny raz przystąpili do VII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej z okazji Światowego DNIA ZIEMI "Sprzątamy dla Polski". Młodsze klasy posprzątały tereny zielone wokół szkoły, starsze pobliski park i teren przy Grodzieckiej Wieży Ciśnień. Jesteśmy przekonani, że wspólne dbanie o naszą "Małą Ojczyznę" zaowocuje rozwojem postawy proekologicznej i przyczyni się do kształtowania nawyku dbania o Ziemię.
lenmanW ubiegłym tygodniu na Sesji Rady Miejskiej Będzina zostały przyznane nagrody Prezydenta Miasta Będzina za wybitne osiągnięcia sportowe. Miło nam poinformować, że w gronie nagrodzonych znalazło się dwoje naszych uczniów: Lena Manai oraz  Jan Koryciński. Gratulujemy młodym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!
las

Uczniowie klas I- III biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Działaj z Impetem". Tym razem w ramach kolejnego mini - konkursu należało wykonać "Wiosenny las" z wykorzystaniem surowców wtórnych. Dzieci stworzyły imponujący las, który został zauważony i doceniony przez jury.
Z dumą informujemy, że nasi uczniowie zdobyli główna nagrodę!

jasiu

5 kwietnia uczeń klasy 5a Jan Koryciński odebrał nagrodę za zajęcie II miejsca w Miejskim Konkursie Recytatorskim wśród uczniów klas 4 - 6 . Swój sukces Janek zawdzięcza recytacji wiersza Ludwika Jerzego Kerna „Wieczorne gadanie” oraz prezentacji fragmentu prozy Mariusza Szczygła „Klątwa dziewiątych urodzin”. Nasz recytator pokonał aż 27 konkurentów. Jaś jest dopiero uczniem klasy 5, jego talent recytatorski jeszcze zapewne nie raz przyniesie splendor naszej szkole. Gratulujemy!