Toogle Left
dormannn
19 czerwca podczas uroczystej gali w #TeatrDormana, uczniowie będzińskich placówek oświatowych otrzymali nagrody za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024.
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
🏆Natalia Sitko kl. 7
🏆Nadia Wieczorek - Piecuch kl. 6
🏆Jan Koryciński kl. 5a
🏆 Lena Manai kl. 5a
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów‼️ 

paulimadzMiędzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. W naszej szkole zadania konkursowe rozwiązywało 40 uczniów. Najlepszy wynik uzyskała Magdalena Imiołek z klasy szóstej, która zajęła 1 miejsce w powiecie oraz Paulina Kubik również z klasy szóstej, która zajęła 13 miejsce w powiecie. Dziewczynki zostały wyróżnienia i otrzymały nagrody książkowe. Gratulujemy naszym laureatkom i życzymy wielu matematycznych sukcesów!

konnn13332nPo raz kolejny nasza szkoła była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego, w tym roku pod tytułem: "Piękno wokół nas - uroki naszego regionu". W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VIII będzińskich szkół podstawowych, którzy wykonali samodzielnie prezentacje multimedialne za pomocą programu Microsoft Power Point. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe i oryginalne.  Powinniśmy przede wszystkim poznawać uroki miejsc znajdujących się blisko naszych miejsc zamieszkania. Jeśli dobrze się rozejrzymy, to okaże się, że wiele nieodkrytych i ciekawych miejsc turystycznych znajduje się niedaleko, w naszym mieście, reginie czy województwie.  Dlatego zachecamy Was do zwiedzania tych miejsc nie tylko w czasie roku szkolnego ale także w wakacje. Bardzo dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w  konkursie.

IMikbur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi - im. Emilii Plater w Sosnowcu odbyła się X  edycja konkursu matematycznego PLATMAT. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 oraz 8 szkół podstawowych zainteresowanych matematyką i chętnych do rozwiązywania zagadek matematycznych. W tym roku do konkursu zgłosiło się 17 dwuosobowych drużyn. W matematycznych zmaganiach brali udział uczniowie szkół podstawowych z Sosnowca i Będzina. Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły otrzymał Mikołaj Burakowski uczeń klasy siódmej naszej szkoły. 

dyp.111jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
Z dumą informujemy, że nasza uczennica Natalia Sitko kolejny raz została laureatką w dwóch międzynarodowych konkursach muzycznych:
2. miejsce - XV INTERNATIONAL CONTEST OF ART. STAR BRIDGE CHILE
3. miejsce - XX INTERNATIONAL DIGI - FORM - ART SORING CONTEST ONLUNE, POLAND
Gratulujemy naszej uzdolnionej flecistce!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki..

  Rozumiem i zgadzam się
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk