202222Z radością informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 już za nami! Po rozdaniu nagród, odczytaniu listu Prezydenta Miasta Będzina, obejrzeniu programu artystycznnego w wykonaniu klasy siódmej, wręczono świadectwa pozostałym uczniom. To był wyjątkowy, pełen wzruszeń, czas podsumowań wspólnych osiągnięć oraz pożegnań dla kończących szkołę uczniów klasy ósmej. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli za udział w tegorocznej uroczystości.  Wasza obecność uczyniła ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym!
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy udanych wakacji pełnych słońca, odpoczynku i niezapomnianych przygód!

nadiawNa zakończenie sezonu wokalnego Nadia Wieczorek - Piecuch z klasy 6 zdobyła wyróżnienia na dwóch prestiżowych konkursach wokalnych: Międzynarodowym Konkursie "The World Song" w Sosnowcu oraz Wojewódzkim Konkursie "Muzyczne Diamenty" w Katowicach. Gratulacje!!

paulimadzMiędzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. W naszej szkole zadania konkursowe rozwiązywało 40 uczniów. Najlepszy wynik uzyskała Magdalena Imiołek z klasy szóstej, która zajęła 1 miejsce w powiecie oraz Paulina Kubik również z klasy szóstej, która zajęła 13 miejsce w powiecie. Dziewczynki zostały wyróżnienia i otrzymały nagrody książkowe. Gratulujemy naszym laureatkom i życzymy wielu matematycznych sukcesów!

dormannn
19 czerwca podczas uroczystej gali w #TeatrDormana, uczniowie będzińskich placówek oświatowych otrzymali nagrody za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2023/2024.
Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
🏆Natalia Sitko kl. 7
🏆Nadia Wieczorek - Piecuch kl. 6
🏆Jan Koryciński kl. 5a
🏆 Lena Manai kl. 5a
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów‼️

IMikbur

W II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi - im. Emilii Plater w Sosnowcu odbyła się X  edycja konkursu matematycznego PLATMAT. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 oraz 8 szkół podstawowych zainteresowanych matematyką i chętnych do rozwiązywania zagadek matematycznych. W tym roku do konkursu zgłosiło się 17 dwuosobowych drużyn. W matematycznych zmaganiach brali udział uczniowie szkół podstawowych z Sosnowca i Będzina. Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły otrzymał Mikołaj Burakowski uczeń klasy siódmej naszej szkoły.