2022W tym roku, po długiej przerwie, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Od samego rana szkoła zapełniła się elegancko ubranymi dziećmi z rodzicami, trzymającymi w dłoniach bukiety kwiatów. W powietrzu wyczuwało się radość wymieszaną ze smutkiem związanym z faktem zakończenia roku szkolnego. Podczas uroczystego spotkania uczniowie odebrali nagrody i świadectwa. Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali promocję do klas wyższych oraz życzymy powodzenia i dalszych sukcesów tym, którzy opuścili mury naszej szkoły. Koniec roku to jednak nie tylko wzruszenie, ale przede wszystkim nagroda za całoroczny wysiłek. Uczniowie naszej szkoły solidnie pracowali przez cały rok, osiągając liczne sukcesy ogólnopolskie, wojewódzkie powiatowe oraz miejskie. Przed nimi dwumiesięczne wakacje - czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania. Dziękując za wysiłek i współpracę życzymy wszystkim Uczniom i Rodzicom, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.

nagNa dzisiejsze Gali, w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, wręczono  nagrody uczniom wyróżniającym się w osiągnięciach dydaktycznych i sportowych. Wśród laureatów tegorocznej Nagrody Prezydenta Miasta Będzina znaleźli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły Jan Koryciński i Lena Manai z kl. III a oraz uczniowie klas starszych Wiktor Katolik VIII a, Natalia Sitko kl.V, Oliwia Nowak  i Miłosz Krupa z VII a. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z Was dumni!

jula1

20 maja 2022 roku odbył się, po dwóch latach przerwy, Miejski Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii” pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Uczestnicy zmierzyli się z ortograficznymi trudnościami w formie dyktand przygotowanych przez specjalistów z zakresu poprawnej polszczyzny. Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII a Julia Zaborowska zajęła II miejsce w kategorii klas VII-VIII. BRAWO JULIO!

majRowerowy maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy styl życia i zrównoważoną mobilność wśród uczniów szkół podstawowych. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, deskorolce czy rolkach otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Do najaktywniejszych uczestników akcji w naszej szkole należą uczniowie klas: III a, IV i VIII b, których przedstawiciele w czasie wielkiego pikniku na miejskiej plaży odebrali puchary za zdobycie trzech pierwszych miejsc. Zwycięzcom – gratulujemy!

wiki1

31 maja uczennica klasy 7 b Wiktoria Walatek odebrała z rąk Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca nagrodę za zajęcie II miejsca w II Powiatowym Konkursie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – „Czytam, więc jestem” na pracę plastyczną. Wiktoria wykonała plakat promujący czytelnictwo. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.