eeeeeZ okazji nadchodzących świąt majowych dzień 30 kwietnia br. obchodziliśmy pod hasłem: „Jestem młodym patriotą”. Uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych ze swoimi wychowawcami, którzy zapoznali ich z tematyką święta związanego z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja i obchodów Dnia Flagi. Klasa czwarta wykonała projekty patriotycznych koszulek w barwach narodowych. Piątoklasiści po obejrzeniu filmików edukacyjnych wykonywali patriotyczne ilustracje, a szóstoklasiści malowali plakaty na temat obchodów Święta 3 Maja. Klasa ósma przygotowała patriotyczną gazetkę poświęconą 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 230 rocznicy insurekcji kościuszkowskiej. Natomiast uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w historycznym konkursie wiedzy. I miejsce otrzymała uczennica klasy siódmej Agata Krupa. Jak co roku przypomnieliśmy sobie, jak ważne są dla nas majowe święta.

amelka

Amelia Pietraszewska z klasy ósmej po raz kolejny sięgnęła po pióro i wzięła udział w III Regionalnym Konkursie Literackim "Jesienne fascynacje poetycko - literackie". Choć tematyka jesienna, to konkurs został dopiero rozstrzygnięty na wiosnę. Jej opowiadanie zostało wyróżnione przez jury. Tak trzymaj Amelko i niech Twoje pióro prowadzi Cię do kolejnych sukcesów!

stasII Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej było organizatorem wojewódzkiego konkursu na prezentację multimedialną "Śladami Stefana Żeromskiego". W konkursie wzięło udział 35 uczniów ze szkół podstawowych. Z dumą informujemy, że uczeń klasy 5b Stanisław ️Dudek zdobył wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych informatycznych sukcesów!
nadiiiiaUczennica klasy 6 Nadia Wieczorek - Piecuch, zdobyła 2 miejsce w III Językowym Konkursie Piosenki Filmowej zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu, które szczyci się tradycjami muzycznymi. Tę właśnie szkołę ukończył słynny kompozytor i autor tekstów piosenek Jacek Cygan. Nadia podobnie jak w ubiegłym roku była najmłodszą uczestniczką konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
eko2423 kwietnia 2024 r. w Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Będzinie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasz Komoniewski. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
✳️ Magdalena Imiolek klasa 6a
✳️ Zofia Szulc klasa 6a
✳️ Agata Krupa klasa 7a
✳️ Filip Tkacz klasa 7a
Z przyjemnością informujemy, że drużyna zajęła zaszczytne 3 miejsce. Gratulujemy!