- Do wypożyczenia bezpłatnych podręczników uprawnieni są wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Konopnickiej w Będzinie.
- Podręczniki wypożyczane są na okres jednego roku szkolnego. Osoby zalegające ze zwrotem poszczególnych części podręczników nie mogą wypożyczać następnych książek do czasu uregulowania swoich zobowiązań.
- Udostępniane podręczniki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem (podręczniki będą używane przynajmniej przez 3 lata). Nie wolno po nich pisać i rysować. Należy je przechowywać w okładce.
- Za szkody wynikłe z zagubienia, uszkodzenia, zniszczenia, niezwrócenia w ustalonym terminie podręcznika, odpowiada rodzic lub opiekun prawny ucznia. Zagubiony lub zniszczony podręcznik należy odkupić.
5. Dołączona do podręcznika płyta CD, wkładki itp. stanowią integralną część podręcznika i należy je zwrócić wraz z nim. Zagubienie dodatków skutkuje koniecznością odkupienia całego podręcznika.
6. Uczeń, który w trakcie roku szkolnego rezygnuje z nauki w naszej szkole, zobowiązany jest zwrócić do biblioteki wszystkie wypożyczone podręczniki. - Ćwiczenia przekazywane są uczniom na własność. W przypadku ich zagubienia lub zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowych ćwiczeń na własny koszt.
DARMOWE KSIAŻKI W INTERNECIE
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.
Masz tę moc - ebook o koronawirusie
Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
23 IV na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Ustanowione przez UNESCO w 1995 r. święto ma wspierać czytelnictwo. Dlatego, zwłaszcza w lockdownie, warto przypomnieć o zasobach literatury współczesnej dostępnej legalnie w Internecie. Tej dostarcza nam największa biblioteka cyfrowa w Polsce, czyli Wolne Lektury. Można przeczytać tam za darmo utwory m.in. takich autorów jak Radek Rak, Sylwia Chutnik, Łukasz Orbitowski, Julia Fiedorczuk.
Datę obchodów Światowego Dnia Ksiązki i Praw Autorskich ustanowiona na 23 kwietnia na cześć Miguela de Cervantesa i William Szekspira. To właśnie dziś obchodzimy rocznice ich śmierci. Don Kichote’a z la Manchy oraz większość sztuk Szekspira znaleźć można w bibliotece internetowej Wolne Lektury.
Wejdź na stronę: https://wolnelektury.pl/
Warto jednak pamiętać, że biblioteka ta, choć kojarzona z klasyką literatury polskiej i światowej i lekturami szkolnymi, udostępnia również za darmo utwory współczesnych polskich autorów. Dotychczas swoje teksty opublikowali tam tacy pisarze jak Ziemowit Szczerek, Magdalena Tulli czy Łukasz Orbitowski. Mimo że pandemiczny rok 2020 uderzył w sektor kultury, dla biblioteki Wolne Lektury, która zanotowała w zeszłym roku prawie 9 milionów użytkowników, to rok, w którym nie zatrzymuje swoich działań i stara się wspierać kulturę, m.in. przez upowszechnianie dobrej literatury współczesnej. Autorzy zapraszani do współpracy to uznani twórcy, doceniani przez krytykę literacką i czytelników.