sanInformacja dla ucznia

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach sprawiają wiele radości, pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

• Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic,
  • Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn.
  • Bawiąc się śnieżkami, zachowaj ostrożność. Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała.
  • Gdy jeździsz na łyżwach, korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk.
  • Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów i rzek.
  • Zawsze informuj rodziców lub opiekunów gdzie wychodzisz, z kim i kiedy wrócisz.
  • Nigdy nie oddalaj się z osobami obcymi, osobom takim nie otwieraj też drzwi domu czy mieszkania.
377873507 797964102128553 8558483278647418084 n
Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do programu edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci". Jeśli macie Państwo zepsutą lodówkę, pralkę, żelazko, telewizor, suszarkę lub inne sprzęty elektryczne, prosimy o dostarczenie ich do naszej szkoły i wrzucenie do pojemnika znajdującego się przy dyżurce. Z góry dziękujemy:)

MlodeGlowy KV 1920x1080 V42Nasza szkoła przystapiła do ogólnopolskiego projektu: ,,MŁODE GŁOWY'', który jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA, założonej przez Martynę Wojciechowską. W ramach projektu, wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg. Projekt tan realizowany jest pierwszy raz na taką skalę, propaguje bezpłatne badanie stanu psychicznego młodzieży w Polsce. Strategicznym partnerem całej akcji i główną platformą działań komunikacyjnych jest Tik Tok.
MŁODE GŁOWY to oprócz badania również działania edukacyjne, które mają zwrócić uwagę na zdrowie psychiczne młodych ludzi. wskazać bariery, z którymi na co dzień się mierzą i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.

smieci
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy.’’
Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

Regulamin korzystania z podręczników szkolnych i ćwiczeń dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie

1. Do wypożyczenia bezpłatnych podręczników uprawnieni są wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Konopnickiej w Będzinie.
  2. Podręczniki wypożyczane są na okres jednego roku szkolnego. Osoby zalegające ze zwrotem poszczególnych części podręczników nie mogą wypożyczać następnych książek do czasu uregulowania swoich zobowiązań.
  3. Udostępniane podręczniki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem (podręczniki będą używane przynajmniej przez 3 lata). Nie wolno po nich pisać i rysować. Należy je przechowywać w okładce.
  4. Za szkody wynikłe z zagubienia, uszkodzenia, zniszczenia, niezwrócenia w ustalonym terminie podręcznika, odpowiada rodzic lub opiekun prawny ucznia. Zagubiony lub zniszczony podręcznik należy odkupić.
    5. Dołączona do podręcznika płyta CD, wkładki itp. stanowią integralną część podręcznika i należy je zwrócić wraz z nim. Zagubienie dodatków skutkuje koniecznością odkupienia całego podręcznika.
    6. Uczeń, który w trakcie roku szkolnego rezygnuje z nauki w naszej szkole, zobowiązany jest zwrócić do biblioteki wszystkie wypożyczone podręczniki.
  5. Ćwiczenia przekazywane są uczniom na własność. W przypadku ich zagubienia lub zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowych ćwiczeń na własny koszt.

DARMOWE KSIAŻKI W INTERNECIE

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

ChmuraCzytania.pl

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

Masz tę moc - ebook o koronawirusie

Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa dla młodszych uczniów. Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.