ogolnopolskie swieto wolnych ksiazek 2023 jubileuszowa 20 edycja13 czerwca obchodzimy Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz idei bookcrossingu, która polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Z okazji tego święta uczennice klasy trzeciej naszej szkoły spotkały się z koleżankami z SP nr 3 w fili MiPBP w Grodźcu aby zaprezentować ostatnio przeczytane książki i zachęcić do przeczytania pozycji książkowych, które dostarczyły im wiele emocji i przeżyć, uświadomiły, że książka to najlepszy przyjaciel człowieka. Wśród przyniesionej literatury znalazły się między innymi:  J. K. Rowling „Świąteczny Prosiaczek”,  W. Marczak „Rodzina Monet”,  CH. Higgins „Kłopoty w szkole”, J. Asher „13 powodów”.