kangurMiędzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów wszystkich szkół. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 40 matematyków z klas od drugiej do ósmej. Mamy nadzieję, że była to dla nich pożyteczna, umysłowa zabawa!