san            Szanowni Rodzice

W okresie trwania ferii zimowych na terenie województwa śląskiego  realizowana będzie akcja „Bezpieczne ferie 2024”. Celem akcji jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku  dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie działalności informacyjno – edukacyjnej.

Przed rozpoczęciem ferii Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

Rodzicu, o tym musisz pamiętać!

Organizator wypoczynku (kolonii, obozu) musi zgłosić wyjazd do właściwego (ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty.

Rodzic, aby czuć się spokojnym o bezpieczeństwo swojego dziecka,  może sprawdzić organizatora (czy zgłosił do kuratora oświaty wypoczynek) w specjalnie utworzonej wyszukiwarce bazie wypoczynku, dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.mein.gov.pl

Bezpieczna opieka

Każdy organizator jest zobowiązany m.in. do zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku oraz zatrudnienia wykwalifikowanej kadry sprawującej właściwą opiekę wychowawczą.

Spakuj dziecku odpowiedni bagaż

Przed samym wyjazdem bardzo ważne jest odpowiednie skompletowanie bagażu, tak by był on również dostosowany do możliwości dziecka.

Niepokojące sygnały o przebiegu wypoczynku?

Jeśli do rodziców docierają niepokojące sygnały o okolicznościach, czy warunkach na wypoczynku dziecka, należy zgłosić je przede wszystkim do kuratorium oświaty właściwego ze względu na miejsce lokalizacji wypoczynku. W zależności od problemu, jakiego dotyczą nieprawidłowości, rodzice mogą także powiadomić właściwą (zgodnie z miejscem wypoczynku) powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, Państwową Straż Pożarną lub inne służby interwencyjne.

377873507 797964102128553 8558483278647418084 n
Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do programu edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci". Jeśli macie Państwo zepsutą lodówkę, pralkę, żelazko, telewizor, suszarkę lub inne sprzęty elektryczne, prosimy o dostarczenie ich do naszej szkoły i wrzucenie do pojemnika znajdującego się przy dyżurce. Z góry dziękujemy:)

PODRĘCZNIKI

Regulamin korzystania z podręczników szkolnych i ćwiczeń dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie
  1. Do wypożyczenia bezpłatnych podręczników uprawnieni są wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Konopnickiej w Będzinie.
  2. Podręczniki wypożyczane są na okres jednego roku szkolnego. Osoby zalegające ze zwrotem poszczególnych części podręczników nie mogą wypożyczać następnych książek do czasu uregulowania swoich zobowiązań.
  3. Udostępniane podręczniki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem (podręczniki będą używane przynajmniej przez 3 lata). Nie wolno po nich pisać i rysować. Należy je przechowywać w okładce.
  4. Za szkody wynikłe z zagubienia, uszkodzenia, zniszczenia, niezwrócenia w ustalonym terminie podręcznika, odpowiada rodzic lub opiekun prawny ucznia. Zagubiony lub zniszczony podręcznik należy odkupić.
    5. Dołączona do podręcznika płyta CD, wkładki itp. stanowią integralną część podręcznika i należy je zwrócić wraz z nim. Zagubienie dodatków skutkuje koniecznością odkupienia całego podręcznika.
    6. Uczeń, który w trakcie roku szkolnego rezygnuje z nauki w naszej szkole, zobowiązany jest zwrócić do biblioteki wszystkie wypożyczone podręczniki.
  5. Ćwiczenia przekazywane są uczniom na własność. W przypadku ich zagubienia lub zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zakupu nowych ćwiczeń na własny koszt.

pdf.pngZestaw Podręczników 2023/2024

pdfPodręczniki do religii 2023/2024